Кошик
236 відгуків
Тепло Маркет
+380 (98) 099-09-27
Додати відгук

Який тепла підлога вибрати для квартири?

Який тепла підлога вибрати для квартири?

Майстри з укладання теплих підлог – лише частина наших клієнтів. Більшість звичайні споживачі, які вперше цікавляться таким типом опалювальних систем. Ми вирішили підготувати ціле керівництво на цю тему, щоб допомогти розібратися з асортиментом і визначитися, який тепла підлога краще підійде для опалення вашого будинку.

Основні види інженерних систем для укладання теплих підлог

Теплі підлоги обігрівали лазні ще в Стародавньому римі. Кам'яні плити зігрівав тепле повітря, що проходить під ними по спеціальним каналам під впливом сили тяги. У 20-му столітті разом з поширенням насосів з'явився новий водяний теплоносій. А слідом за ним в середині сторіччя, коли населення отримало доступ до відносно дешевої електроенергії, остаточно утвердилися існуючі сьогодні види теплих підлог: водяна і електрична.

Принцип роботи наступний:

 • У першому випадку обігрів проводиться проточною водою (розчином етиленгліколю) із загальної опалювальної системи по трубах, які вмонтовані в підлозі.
 • У другому укладаються під підлогу электропроводники, які нагріваються при проходженні через них струму.

Розглянемо системи детальніше.

Електрична тепла підлога

Ця група інженерних систем для підігріву підлоги також підрозділяється на типи, залежно від обігрівального елементи: конвекційний і інфрачервоний.

До конвекційним відносять групу систем, в основі якої лежить нагрівальний елемент – кабель або нагрівальний мат. Елементи перетворюють проходить через них струм в тепло, яке вже допомогою фізичного контакту передається на поверхню підлоги і далі.

Розглянемо типи інженерних систем для електричного теплого статі.

Гріючий кабель

Нагрівальний або гріючий кабель складається з 1-2 струмопровідних жил з екранованим шаром, внутрішньою ізоляцією і зовнішньою оболонкою.

Така система встановлюється в стяжку товщиною 3-5 см і рекомендується для монтажу під керамічну плитку, природний камінь, керамограніт, наливні підлоги, ламінат, паркетну, полівінілхлоридну плитку, лінолеум і ковролін.

Тобто, за фактом "кабель в стяжку" – це універсальна система типу "тепла підлога".

Чим ще хороший електричний підігрів підлоги за допомогою кабельної стяжки:

 • потужність системи на м2 регулюється кроком укладання;
 • така система задіює теплоємність матеріалу;
 • такий варіант пожежобезпечний;
 • гріючий кабель в стяжці є теплоакумулюючої системою.
 • можна монтувати в приміщеннях з високою вологістю.

Якісні системи відрізняються високим ККД, перетворюють майже всю електроенергію в тепло. А правильний монтаж з використанням теплоізоляції нижнього шару зводить втрати практично до нуля.

Нагрівальні мати

Той же кабель, але більш тонкий і прокладений всередині спеціального плівкового мата для зручного монтажу – це нагрівальний мат або другий тип нагрівальної системи для теплих підлог.

Він укладається в стяжку меншої товщини (до 5-10 мм), або способом "в плитковий клей" (кабель буде перебувати в клейовому складі під лицьовим покриттям). Розмірковуючи про тепла підлога який краще – з кабельним або матовим монтажем, зазначимо, що останній тип не підвищує заплановану висоту підлоги, а сітчастий мат робить установку зручніше.

Інші переваги матів:

 • Укладаються на готову цементно-піщану стяжку без необхідності в додатковій заливці;
 • Зовсім незначно збільшують висоту підлоги;
 • Укладання мата під плитковий клей сприяє кращому прогріванню статі;
 • Можна монтувати на старий підлога з плитки, бетону або дерева.

Краще всього укладати нагрівальний мат під гранітну плитку або кахель.

ІК-системи

Плівковий або інфрачервона підлога являє собою тонку плівку з інфрачервоних нагрівальних наноелементів вуглецевих матеріалів, які під дією струму генерують ІЧ-випромінювання.

Плюси:

 • швидкий нагрів при малому енергоспоживанні. У середньому економія електроенергії досягає 20% в порівнянні з кабелем;
 • не вимагає організовувати клейовий шар або стяжку: плівка укладається безпосередньо під фінішне покриття.

Цим фінішним покриттям, як правило, виступає ламінат, паркет, лінолеум і навіть килимові покриття. Тобто, ІЧ-плівка укладається сухим методом, а перед тим, як зробити теплу підлогу в квартирі, не потрібно робити стяжку.

Мінус – для інших покриттів така система не підійде. Вона погано

тримається на стяжці і плитковому клеї, тому таке покриття може виявитися дуже

недовговічним.

ІК-систему також можна монтувати в стіни і стелю, що у поєднанні з низьким енергоспоживанням робить її ефективним рішенням для основного опалення.

Водяна підлога. Підійде для квартири?

А тепер розповімо, що таке водяна система і чи можна робити водяна тепла підлога в квартирі в Україні на сьогоднішній день.

Теплий водяний підлогу – це система, в якій нагрівальним елементом виступають труби і гаряча вода, що надходить безпосередньо з системи гарячого водопостачання. Вона часто розглядається як заміна радіаторів і основне джерело тепла.

В порівнянні з радіаторами тепла підлога від опалення гарний тим, що тепловий потік розподіляється більш слушно для людини. За принципом «тримай голову в холоді, а ноги зберігай в теплі», на відміну від радіаторів, основне тепло від яких базується у стелі.

В порівнянні з монтажем электрополов, рішення з інтеграцією в опалювальну системи часто більш економно.

Але є "але". Справа в тому, що встановлювати водяну теплу підлогу в квартирі закон забороняє.

Є і практичні причини:

 • По-перше, при підключенні додаткового водяного контуру до централізованого опалення велика ймовірність, що тиск впаде у всій системі.
 • По-друге, магістраль може прорвати і затопити сусідів.
 • В третє, робота системи в такому випадку напряму залежить від наявності гарячої води в центральному опалювальному контурі.

У будь-якому випадку водяна тепла підлога в квартирі – це незаконно. А ось для установки в приватних будинках і котеджах з автономним опаленням це економічно ефективний і довговічний варіант.

Вибираємо теплу підлогу у квартиру

Таким чином, власники квартир вибирають між кабельним, інфрачервоним підлогою і матами. При цьому, різні нагрівальні системи представлені в асортименті. Наприклад, нагрівальні кабелі відрізняються діаметром, потужністю, кількістю жил, способом підключення і т. д.

Для того, щоб вірно вибрати теплий пол в квартиру, вам знадобитися консультація професіонала. Зверніться до майстрів з досвідом укладання різних типів систем або зверніться до фахівців інтернет-магазину за детальною консультацією і розрахунком.

У загальних рисах: вибір нагрівальних елементів залежить від:

Материала напольного покрытия. Монтаж под плитку возможен при наличии греющего кабеля или мата, т.к. они не боятся влажности, чего не скажешь про пленочную систему, которые укладывается только “сухим” способом. Для укладки теплого пола в квартире под ламинат, паркет или линолеум наиболее энергоэффективным решением станет пленка. Но для принятия окончательного решения нужно учитывать и другие факторы.

Высоты потолка. При использовании кабеля нужна стяжка из бетона, толщиной 3+ см. Вкупе с утеплителем и материалом отделки пол может подняться до 8-10 см, что не всегда выгодно. При укладке термомата это около 5 см, ИК-пленки – не более 2 см.

Необходимой мощности. Выбор зависит от того, основное обустраивается отопление или дополнительное, от обогреваемой площади и толщины стяжки, от типа помещения, наличия внизу подвала и т.д.

Затраты электроэнергии. Наименее затратным считается ИК-пол. На втором месте – кабель. Отметим, однако, что прогретый слой бетона при наличие стяжки еще какое-то время излучает тепло, при этом, не потребляя электричество. В то же время при отключении пленочного пола, материал моментально остывает.

Общие затраты. Кабель самый дешевый, но на его укладку придется потратить дополнительные средства, особенно, если ваши строители не знают, как правильно сделать теплый пол и приходится нанимать специалистов.

Термомат дороже на 25-30%, но наличие стяжки не является обязательным.

Пленка самая дорогая, но в то же время потребление электроэнергии у нее самое минимальное.

В другой статье в нашем блоге мы разбираем какой теплый пол лучше водяной или электрический для коттеджей. Если тема актуально, рекомендуем ознакомиться!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner