Монтаж теплої підлоги в приватному будинку або будинку: яку систему вибрати?
Цікавить, як провести теплу підлогу в приватному будинку або заміському котеджі? Яку технологію вибрати і яка з представлених простіше в монтажі і обслуговуванні? Розповімо у статті.
Технології підігріву підлоги
Технологія теплої підлоги полягає в розміщенні гріючих елементів під поверхнею підлоги, які віддають тепло, нагріваючись і остигаючи за рахунок управління "розумним" або механічним терморегулятором.
Використовуються три типи гріючих елементів:
- Водяний;
- Плівковий;
- Конвекторний.
У першому випадку в якості теплоносія використовується система полімерних труб з циркулюючої по ним гарячою водою або антифризом. Система підключається до джерела подачі гарячої води: котлу або теплонасосу.
Зазначимо, що така система використовується тільки як тепла підлога для приватного будинку, а в багатоквартирних будинках її монтаж занадто ризикований, так і незаконний.
Плівковий (інфрачервоний) являє собою плівку з углеродсодержащими наноэлементами, які під впливом електроструму генерують інфрачервоне випромінювання. Підходить для будь-яких приміщень, де є доступ до електрики, але тільки "сухим" методом.
Конвекторні системи, в яких гріючим елементом виступають нагрівальні кабелі або термоматы підходять абсолютно для всіх типів приміщень. Для монтажу кабелю потрібно облаштування стяжки під теплу підлогу, а мати можна монтувати як на стяжку (але меншої висоти), так і способом "в плитковий клей" (кабель буде перебувати в клейовому складі під лицьовим покриттям).
Більше про те, як заливати теплі підлоги в приватному будинку, можете дізнатися у наших консультантів. Вони детальніше розкажуть про способи і специфіки монтажу, а ми перейдемо до порівняння різних типів підігріву.
Спосіб і складність монтажу
Перше, що ми розглянемо – складність монтажу і ризики, пов'язані з обладнанням системи теплої підлоги в своєму будинку або котеджі.
Водяна підлога
Отже, як зробити теплий водяний підлогу в приватному будинку або заміському котеджі? Дана система представлена замкнутим контуром з труб, який поміщається під підлогове покриття по бетонній стяжці, спеціальним полістирольні плити або дерев'яним перекриттям і підключається до загальної системи подачі гарячої води.
Найпоширеніша сьогодні система для пристрою теплої підлоги в приватному будинку – бетонна. Контур заливається бетоном, а після його висихання зверху укладається підлогове покриття.
Виходить багатошаровий "пиріг", де:
- Перший шар — поліетиленова гідроізоляція;
- Далі теплоізоляція;
- Арматурна сітка (основа для монтажу труб з теплоносієм);
- Безпосередньо система полімерних труб;
- Укладання демпферної стрічки по периметру;
- Заливка бетоном товщиною не менше 5 см;
- Чистове покриття.
Це алгоритм того, як робиться тепла підлога від опалення в приватному будинку в 99% випадків.
Водяна підлога – привабливе рішення з точки зору економічності, сумісності з покриттями та створення комфортного мікроклімату (до цього ми ще дійдемо), але складність монтажу – не його сильна сторона. Установка вимагає серйозних підготовчих робіт, заливання стяжки, укладання несучих систем, так і високим залишається ризик протікання.
Кабель
Тепер розглянемо, як зробити електричну теплу підлогу в приватному будинку і почнемо з кабелю.
Після вирівнювання чорнової підлоги кладуть теплоізоляцію і шар відбиваючого покриття для запобігання тепловтрат.
Зверху на монтажну стрічку або армуючу сітку кріплять гріючий кабель.
Його укладають за певною технологією, уникаючи "сусідства" з іншими нагріваючими елементами і іншими деталями інтер'єру.
Головна особливість монтажу – наявність досить товстої стяжки. З урахуванням теплоізоляції і вирівнювання підлога може піднятися на 5-10 див Стяжка сохне місяць, протягом якого включати тепла підлога не можна.
Термоматы
Набагато простіше використовувати нагрівальний мат – той же резистивний кабель, але вже закріплений сітці з текстилю або скловолокна. Він реалізується в рулонах, ріжеться і відносно швидко монтується. Мінус – він продається в певних типорозмірах і не завжди можна підібрати рулон тієї ж площі, що і приміщення. Сітку можна різати, головне — не пошкодити провід. При розкладці на площах зі складною конфігурацією буде потрібно певний досвід.
Кабель тут відносно малопотужний і навряд чи підійде для основного обігріву приміщення, але зате він не вимагає обов'язкової наявності стяжки.
Найчастіше зробити теплу підлогу в своєму будинку за допомогою матів можна шляхом монтажу в плитковий клей:
- на прогрунтувати підлогу розкладається сітка з кабелями;
- зверху накладається плитковий клей;
- а на нього відразу ж кріпиться керамічна плитка або керамограніт.
Також робиться монтаж в стяжку, але більш вузьку, ніж у випадку з кабелями. Також мати можна укладати на стяжку під наливна підлога і навіть у стіни.
Плівка
Найпростіше монтувати інфрачервоні теплі підлоги: плівка укладається необхідними по довжині смугами на теплоізоляційний шар, прямо під фінішне покриття: ламінат або лінолеум. Головне – правильно підключити електрику.
Її можна монтувати в стіни і стеля. Деякі моделі за рахунок функції саморегуляції не бояться замикання меблями.
Головний мінус — плівка не годиться для вологих зон, так як не мають заземлення і надійної гідроізоляції.
Сумісність
Щоб зрозуміти, як правильно зробити теплу підлогу в приватному будинку і який нагрівальний елемент вибрати, важливо дізнатися про їх сумісності з різними типами покриттів і зонами.
З чистовими покриттями
Під кахель, ламінат, ПВХ-плитку можна запросто укладати водний і конвекторний підлогу, так як вони монтуються в тверду стяжку або під наливна підлога, поверх яких можна покласти що завгодно.
Придивляючись до плівці, врахуйте, що такий електричний тепла підлога в приватному будинку не сумісний з:
- керамічною плиткою – не виходить забезпечити надійне зчеплення з плівкою;
- з ламінатами, обладнаними металевими вставками. Метал і інфрачервоні промені несумісні.
Є такі покриття з низькою тепловодностью, під які взагалі не можна укладати підігрів. Наприклад, пробка.
З приміщеннями з підвищеною вологістю
Водяний і кабельний тепла підлога для будинку можна сміливо прокладати у ванній, туалеті або лазні. Плівкові можна використовувати тільки в сухих приміщеннях.
Ремонтопридатність
Щоб відремонтувати систему труб водяного статі, потрібно повністю демонтувати покриття, стяжку і зробити заміну всього контуру. Тому рекомендуємо дуже відповідально підходити до процесу укладання системи, щоб уникнути протікання. А також не бурити підлоги перфоратором.
До речі про протечках: перед тим, як зробити теплу підлогу від опалення в приватному будинку, настійно рекомендуємо потурбуватися про встановлення системи антипотопа.
Що стосується конвекторних теплих підлог, причиною несправності стає пошкодження кабелю механічним шляхом, з-за передавлення, випадкового просвердлювання, або, як теж часто буває непрофесійного монтажу, при якому ігноруються деякі технічні вимоги.
В разі поломки можна лише частково поміняти нагрівальний елемент, звичайно, після демонтажу бетонної стяжки. Фахівці можуть визначити точне місце пошкодження кабелю, завдяки чому можна буде обійтися лише малими руйнуваннями.
З ІЧ-плівками найпростіше: для ремонту досить зняти лінолеум або ламінат, замінити зламаний елемент і покласти покриття тому.
Зазначимо, що якісні електричні і плівкові системи ламаються вкрай рідко.
Замість висновку
Отже, ми розглянули пристрій теплих підлог в приватному будинку або будинку. Висновок: монтаж та обслуговування кожної з систем супроводжується певними труднощами та будівельними роботами.
Обустройство водяного и конвекторного теплого пола возможно на этапе ремонта или строительства, а пленочный пол в некоторых случаях можно установить под чистовую отделку в любой момент, если есть возможность снять линолеум или ламинат и положить его обратно. Но важно отметить, что пленку нельзя укладывать под другие материалы отделки.
Потому так или иначе возникает вопрос: как лучше сделать теплый пол в частном доме и какую систему выбрать.
Все зависит от ваших целей. Если теплый пол будет выступать в качестве основного отопления, неплохим вариантом станет водяной пол. Однако его лучше прокладывать только на нижнем этаже и не экономить на качестве монтажа. Неправильные шаг трубы и толщина стяжки, плохая теплоизоляция, не та марка циркуляционного насоса, отсутствие смесительных узлов, или байпаса, неправильное подсоединение к коллектору могут привести к нарушениям работы системы и финансовым потерям.
Проще для основного отопления проложить кабель высокой мощности. Тем более, что его монтируют под любую чистовую отделку.
Пленку и маты можно устанавливать в качестве дополнительного обогрева, а также на дачах или в загородных домах, где вы не живете постоянно, так как они быстро нагреваются.