Який тепла підлога краще для ванної під плитку?
Якщо якихось 10 років тому тепла підлога у ванній здавався екзотикою, доступною тільки заможним громадянам, сьогодні його наявність є певним стандартом для комфортного проживання. І все ж, незважаючи на очевидну актуальність, технологія, як і раніше викликає суперечки на тему, потрібен чи не потрібен підігрів підлогового покриття у ванних кімнатах?
Як ми зазвичай робимо при розгляді спірних питань? Наводимо аргументи «за» і «проти», після чого підсумовуємо і робимо висновки. Звернемося до даного алгоритму і в цей раз. Чому варто віддати перевагу тепла підлога у ванні, не обмежуючись тільки радіаторами і рушникосушкою?
-
Додатковий комфорт і впорядкованість. Нерозумно сперечатися з тим фактом, що вся історія людства, так чи інакше, зав'язана на постійному вдосконаленні побутових умов. Повернув термостат, і більше не потрібно кожен раз випробовувати термічний шок, сходячи з підстилки для ніг на холодний кахель. Здавалося б, дрібниця, але з таких дрібниць і складається наше життя.
-
Захист від плісняви. Сухість і тепло – два умови, при яких виключений зростання грибкових організмів. Повітря прогрівається і швидко осушується після прийняття душу, завдяки чому на плитці не утворюється цвіль, в повітря не викидаються спори мікроскопічних грибів.
-
Естетика. Нагрівальний елемент прихований від очей. Замість громіздких радіаторів – прогріта плитка, яка не боїться тиску і механічного контакту але, що найголовніше, не відбирає дорогоцінні квадратні метри.
Вибираючи теплу підлогу у ванну, звичайно ж, слід знати і про його недоліки. Незалежно від того, яку технологію ви виберете – інфрачервоні теплі підлоги або кабельний нагрівання, доведеться вкластися фінансово. Середній прайс для облаштування ванної кімнати в панельній багатоповерхівці часів «перебудови» потягне на 5-10 тис. грн.
Також потрібно розуміти, що, укладаючи теплу підлогу у ванну, ви стаєте залежними від електрики. Немає світла – немає тепла. І, нарешті, третій недолік – ефективність обігріву залежить від площі підлоги, причому «чистої» площі, неприкритою душовою кабіною, пральною машиною, предметами меблів.
Тепер, коли у нас є повне уявлення про те, якими сильними і слабкими сторонами володіє технологія, можна вибирати електричний тепла підлога в ванну, як найбільш доступне рішення.
Не станемо говорити, що водяна тепла підлога – це погано чи нерозумно. Водяна тепла підлога найчастіше облаштовується в приватних будинках, котеджах. Його планують відразу, щоб правильно розрахувати навантаження на поверхові перекриття, підібрати матеріали. У багатоквартирних висотках такі підлоги заборонені, і так як, за статистикою, більше 60% жителів України проживає у багатоквартирних будинках, варто сфокусуватися саме на електричних підлогах, виконаних на базі нагрівального кабелю.
Що можна укласти під плитку у ванній?
На даний момент тепла підлога електричний під плитку може бути облаштована за допомогою трьох варіантів: двожильний нагрівальний кабель під плитку, двожильні нагрівальні мати, інфрачервона плівка.
Двожильний кабель
Нагрівальні кабелі двожильні доцільно застосовувати в ситуаціях, коли є можливість підняти рівень чорнової підлоги, так як повноцінна підготовка в умовах облаштування теплоізоляції відбирає мінімум 7 см простору. З цих 7-й сантиметрів, 3 см займає теплоізоляція, ще 4 см – шар стяжки. Період повної герметизації стяжки – 30 днів.
Двожильний мат
Нагрівальні мати базуються на кабельній технології. Це готові фрагменти нагрівального елемента, поміщеного на гнучку основу, в якості якого виступає склосітка. Використання матів пропонує один великий плюс – монтаж на плитковий клей, без необхідності заливки стяжкою. Такий тепла підлога під плитку у ванній вибирають найчастіше в ситуації, коли підняти рівень підлоги на значну висоту не представляється можливим. На ринку можна зустріти рішення підвищеної потужності 180-250 Вт/м2, в той час як показники звичайного кабелю обмежуються 200 Вт/м2. Термін висихання плиткового клею від 7-и до 10-и днів.
ІЧ-плівка
Вибираючи теплу підлогу у ванну під плитку, іноді зупиняються на інфрачервоній плівці. Плюси такого вибору зводяться до компактності джерела тепла і простоті монтажу. Але, разом з тим, саме для приміщень з високою вологістю такий варіант кращий. При порушенні технології монтажу зберігається ризик механічного пошкодження плівки. Якщо на злам просочиться вода, зростає імовірність поразки електричним струмом.
У суперечці: тепла підлога у ванну який краще, намітився явний переможець – нагрівальний мат під плитку, створений на базі термічного кабелю. Коротко про його плюси: простий монтаж на клей, підйом підлоги всього на 4-5 мм, швидкий прогрів плитки за рахунок прямого контакту.
Кілька слів про потужності електричного теплого статі
Маты выпускаются в различном диапазоне мощности. Этот показатель сообщает о совместимости источника и чистового напольного покрытия. Например, если электрический теплый пол в ванной комнате укладывается под ламинат, рекомендуется выбирать мощность в пределах 100-120 Вт/м2. Для обустройства под плитку – необходимый минимум 150-200 Вт/м2.
Если взять во внимание тот факт, что ванная комната относится к помещениям с повышенной влажностью, стоит выбирать маты с запасом мощности: 180-250 Вт/м2. Благодаря повышенной скорости нагрева, влага быстрее испарится.
Рассуждая на тему, какой теплый пол выбрать для ванной, не стоит игнорировать такой важный аспект, как безопасность. Практически все кабели, входящие в состав матов, защищены по стандарту IPx7. Этот индекс говорит о том, что товар успешно прошел испытания, при которых его погружали в воду, подавая напряжение в 2 кВ. Таким способом производитель проверяет герметичность соединений и целостность оболочки.
Чтобы на 100% защитить себя и близких от поражения тока в результате повреждения кабеля, в месте подключения теплого пола к сети устанавливается УЗО – устройство защитного отключения.
Монтаж греющих матов под плитку: инструкция
Мы выяснили, какой теплый пол выбрать в ванную, следовательно, стоит рассказать о тонкостях его монтажа.
Кабель, применяемый в составе матов, может быть одно-, двужильным. Одножильные монтируются на бетонную стяжку, двужильные – на любом черновом полу.
Двужильные системы оснащены возвратной жилой, благодаря чему подключаются к терморегулятору одним проводом.
Для монтажа двужильного мата:
-
готовим термоизоляционную подушку;
-
определяем схему укладки;
-
выбираем место размещения терморегулятора;
-
устанавливаем температурный датчик в гофротрубе;
-
на ровное бетонное основание раскатываем маты и точечно крепим к полу с помощью клея. Использовать специальный термостойкий клей на основе эпоксидной смолы;
-
сверху укладываем керамическую плитку или керамогранит.
Монтируя теплый пол в санузел, ванную комнату, важно избежать механических повреждений кабеля, поэтому работу необходимо оптимизировать так, чтобы минимизировать ходьбу по непокрытому кабелю. Перед укладкой плиточного слоя систему следует проверить. Включаем на полную мощность и ждем 4-е часа.
Остается подвести итоги. В обзоре мы рассказали, как выбрать теплый пол в ванную, определили лучший вариант, коснулись тонкостей монтажа. Вам же остается самое важное – найти добросовестного продавца, предлагающего качественные и долговечные нагревательные маты.